TENIS

Charakteristika hry

Tenis je velmi elegantní míčová hra, kterou mohou hrát dva nebo čtyři hráči. Ke hře je zapotřebí tenisová raketa, míček, tenisový dvorec a tenisová síť. Hráči tenisu mohou být jakéhokoliv věku, výšky, váhy či pohlaví. Hlavním úkolem je co nejlépe vrátit míč na soupeřovu polovinu dvorce tak, aby ho soupeř vůbec nezahrál či nedoběhl, případně aby mu vrácení míče dělalo potíže. Ve srovnání s jinými sporty se tenis hraje se střední intenzitou. Zápas může trvat desítky minut, ale taky klidně několik hodin. Při tenisové hře se rozvíjí vůle, cílevědomost, rychlý odhad situace, spoléhání na svoji fyzickou připravenost, taktické myšlení, schopnost dlouhého soustředění a hlavně vnitřní klid.

Minitenis: 5-7 let

Je „zmenšený tenis“. Hraje se na menším kurtu, přes nižší síť s kratšími raketami a lehčími měkčími míči, které nezatěžují dětský organismus. Děti ve věku od 5 let mají možnost hrát na minikurtu vlastně podobně jako dospělí na velkém kurtu. Děti mají ze své výšky podobný pohled na minikurt jako má dospělý na normální kurt. Děti hra potom více baví, jsou úspěšnější a zvětšuje se pravděpodobnost, že si oblíbí v budoucnu tuto hru.

Babytenis: 8-9 let

Babytenis navazuje na minitenis. Hraje se již na normálním dvorci. Používají se však speciální míče na babytenis a střední délkou raket.

Individuální trénink

Trénink je zaměřen na individuální potřeby každého hráče s cílem zvládnout a zdokonalit tenisovou techniku i taktiku. Individuální trénink je vhodné kombinovat se skupinovou výukou.

Skupinový trénink

Hráči jsou zařazováni do skupin srovnatelné věkové a výkonnostní úrovně. Trénink je zaměřen na nácvik a zdokonalování tenisové techniky, zvládnutí základů taktiky a pravidel hry, stejně jako rozvoj pohybových dovedností, nutných pro tenis. Trénink ve skupině lze kombinovat s individuální výukou. Výhodou skupinového tréninku je možnost trénování cvičných zápasů. Trénink probíhá ve skupinách 2 - 4 dětí.

Rekreační tenis

Pro všechny věkové skupiny jak pro začínající tak i pro pokročilé hráče.

Cena

400 Kč / 1 hod.
580 Kč/ 1,5 hod.

Cena zahrnuje trenéra, míče a dělí se počtem hráčů.
Za kurt se platí zvlášť.

tenisová škola Bolkovi © 2014 bolkovi.cz, všechna příslušná práva vyhrazena.